O firmie

Początki firmy Semi-Finland sięgają 1990 roku. Zajmowaliśmy się wtedy jako jedna z nielicznych firm w Polsce szeroko zakrojoną współpracą z firmami skandynawskimi i Finlandią. Branżą przewodnią była wentylacja oraz sauny.

Od 2004 rozpoczęliśmy współpracę z fińską firmą SK TUOTE OY właścicielem marki VILPE®. W roku 2007 już pod nazwą Semi-Finland.pl poszerzyliśmy nasze kanały sprzedaży o Internet zakładając sklep semifinland.pl Od początku jego istnienia oferuje on praktycznie całą gamę produktów VILPE, w której skład wchodzą: kominki wentylacyjne, wentylatory dachowe, przejścia dachowe dla kolektorów słonecznych, systemy wentylacyjne, szczelne przejścia dachowe dla przewodów, elastyczne przewody wentylacyjne, przewody wentylacyjne dla piwnic ROSS, wywietrzniki połaciowe oraz elementy mocujące SK Fastening.

Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na inteligentną, nowoczesną i sprawną wentylację sukcesywnie poszerzamy swój asortyment i rozwijamy innowacyjne Projekty np. Cicha Kuchnia (okap kuchenny bezsilnikowy + wentylator dachowy VILPE).

Obecnie dystrybuujemy produkty takich firm, jak: VILPE, VILPE Cicha Kuchnia, Jeven, Brookvent, Savo, Systemair.